Czy polska telewizja w Londynie jest dostępna tylko przez internet?

telewizor

Polską telewizję w Wielkiej Brytanii można oglądać dzisiaj na różne sposoby. Dzisiaj wielu rodaków, którzy zdecydowali się na wyjazd, korzysta z internetu, aby uzyskać wtedy dostęp do programów w języku polskim. Jednak do dyspozycji jest także jeszcze jedno rozwiązanie – to polska telewizja satelitarna. Jak można założyć ją w Londynie i w innych miastach w UK?

Programy informacyjne, filmy i seriale, programy dla najmłodszych widzów, sport – to tylko wybrane rodzaje materiałów, za którymi tęsknią osoby wyjeżdżające za granicę. Kiedyś oglądanie polskiej telewizji było tam praktycznie niemożliwe. Teraz sytuacja wygląda już inaczej, a polska telewizja dostępna jest w wielu zakątkach świata.

Jak odbierać polską telewizję w Londynie?

Mieszkańcy Londynu oraz innych miast w Wielkiej Brytanii także mogą korzystać z polskiej telewizji. Jak można ją odbierać? Jest kilka rozwiązań: serwisy internetowe VOD, streaming polskiej telewizji online, a także założenie telewizji satelitarnej.

VOD, czyli wideo na życzenie to popularna propozycja. Do wyboru są różne serwisy, które nadają również te programy, które można oglądać w zwykłej telewizji, między innymi seriale czy programy dla dzieci. Niestety, dostęp do niektórych materiałów, na przykład do sportu, jest utrudniony. Wtedy alternatywą są serwisy streamingowe online. W tym przypadku telewizję odbiera się na żywo. Można więc oglądać różne programy – te dostępne na ogólnodostępnych platformach oraz te kablowe. Problemem jest jednak jakość takich przekazów, a także ich legalność.

Trzecia propozycja to polska telewizja w Londynie w formie satelity. Warto bliżej przyjrzeć się tej propozycji, ponieważ dzisiaj można skorzystać z niej naprawdę bardzo łatwo.

Dlaczego warto zdecydować się na satelitę?

Do odbioru telewizji satelitarnej konieczne jest posiadanie talerza satelitarnego montowanego na budynku, a także specjalnego dekodera. Sprzęt podłączany jest wtedy do telewizora i pozwala na odbiór dziesiątek, a nawet setek kanałów telewizyjnych.

Teraz polska telewizja satelitarna dostępna jest nie tylko w granicach kraju, ale również poza nimi. Jak to możliwe? To bardzo proste – wystarczy tylko zamontować sprzęt na budynku i właściwe go skonfigurować. Oczywiście, warunkiem korzystania z usługi jest w tym przypadku regularne opłacanie abonamentu lub skorzystanie z usługi na kartę. Nie ma zatem żadnych przeszkód, by założyć polską telewizję jak Canal+ czy Cyfrowy Polsat również w Wielkiej Brytanii.

Jak założyć polską telewizję satelitarną w Wielkiej Brytanii?

Aby uzyskać dostęp do polskiej telewizji satelitarnej w UK, wcale nie trzeba przygotować się na podróż do kraju i potem na przywożenie ze sobą wszystkich niezbędnych elementów do jej zainstalowania. Jest prostsza droga, a mianowicie skorzystanie z usług firm, które zajmują się montażem polskiej telewizji satelitarnej za granicą.

Firmy oferujące profesjonalny montaż anten satelitarnych tak naprawdę świadczą wtedy usługi polegające na pośredniczeniu pomiędzy klientem a operatorem telewizyjnym. W jego imieniu przestawiają klientom umowę do podpisania, a także wykonują fachowy montaż sprzętu. Polska TV jest dzięki nim znacznie łatwiejsza do założenia – ponieważ można wtedy ominąć etap kontaktu bezpośrednio z operatorem.

Dodatkowo, firmy wykonujące instalację polskiej TV w Wielkiej Brytanii mogą również zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi, między innymi polegające na wykonaniu niezbędnych napraw, prac konserwacyjnych.

Zatem polska telewizja w Wielkiej Brytanii jest dostępna dzisiaj na różne sposoby – można także skorzystać z telewizji satelitarnej i setek dostępnych na niej programów w języku polskim.

 

Dodaj komentarz