Piękne ławki do klasycznie urządzonego parku

ławka w parku

Klasycznie urządzone parki dostępne są w całej Polsce. Długie aleje i wijące się ścieżki, stawy z pływającymi w nich łabędziami, starodrzewy – parki te są bardzo lubiane i chętnie odwiedzane. Jakie ławki wybierane są do takich właśnie przestrzeni?

Park urządzony w klasycznym stylu powinien być uzupełniony takimi meblami parkowymi, które będą podkreślały jego ponadczasową elegancję. Dotyczy to w szczególności doboru ławek parkowych, które są jednym z niezbędnych elementów każdego parku. Zapewniają komfort wypoczynku podczas spaceru, doskonale nadają się do poczytania książki, są także miejscem romantycznych randek.

Czym zatem powinny charakteryzować się dobre ławki parkowe? Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim ich styl oraz wykorzystane do produkcji materiały.

Klasyczne ławki do klasycznego parku

Parki urządzone w klasycznym stylu najlepiej komponują się z klasycznymi meblami parkowymi. Wówczas można uzyskać atrakcyjne dla oka, harmonijne połączenie, które nie będzie tworzyło wrażenia dysonansu – zderzenia dwóch, niekompatybilnych ze sobą stylów.

Klasyczne ławki parkowe to przede wszystkim ławki wykonane z metalu oraz z drewna. Takie właśnie modele cieszą się obecnie największą popularnością, ale w parkach ustawiane były również przed wiekami.

Doskonałym wyborem będą ławki wykonane z metalowych ram w kolorze czarnym, które wykończone są metodą malowania proszkowego. To nowoczesna technika wykończeniowa stali pozwalająca na pokrycie jej powierzchni równomierną warstwą farby proszkowej, która potem wypiekana jest w wysokich temperaturach w specjalnych piecach. Takie elementy metalowe są odporne na korozję, a także bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Ramy takich ławek mogą posiadać dekoracyjne ornamenty, zawijasy, wywinięcia na oparciach, które będą wpisywały się w klasycznie zaaranżowane zielone przestrzenie.

Oparcia i siedziska takich ławek parkowych wykonuje się z naturalnego drewna. Jest ono poddawane procesowi impregnacji, który skutecznie zabezpiecza je przed czynnikami pogodowymi. Kolorystyka drewna zależy od zastosowanych impregnatów. Do klasycznych aranżacji najczęściej wybiera się drewno o ciepłym, jasnobrązowym albo ciemnobrązowym odcieniu.

Dobór ławek do zabytkowych parków pod okiem konserwatora zabytków

W przypadku ławek do parków posiadających status zabytków, konieczne jest dobranie mebli parkowych tak, aby wpisywały się one w styl ich przestrzeni.

W związku z tym konieczne jest skonsultowanie się z konserwatorem zabytków, który będzie mógł pomóc w wyborze odpowiednich ławek oraz innych elementów wyposażenia parku. Wówczas będzie można uzyskać najlepszy efekt.

Karstal – meble do klasycznych parków

Aktualnie meble parkowe do klasycznych przestrzeni zielonych są oferowane przez wiele firm. Wśród nich znajduje się także firma Karstal, która od lat zajmuje się prowadzeniem produkcji i sprzedaży mebli miejskich.

W asortymencie firmy można znaleźć także meble dedykowane do klasycznych parków, w tym solidne ławki o klasycznym stylu, które wyprodukowane są z najwyższej jakości materiałów, w tym między innymi na malowanych proszkowo ramach, z drewna impregnowanego. Firma dostarcza także inne, dopasowane do ławek meble parkowe.

Z ofertą ławek firmy Karstal można zapoznać się już teraz na jej stronie internetowej znajdującej się pod adresem: https://karstal.pl/44-lawki-ogrodowe.

Podsumowując, odpowiednie meble parkowe, w tym także ławki, powinno się także dopasować do stylu przestrzeni zielonej. Dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu park może uzyskać jeszcze piękniejszy wygląd – klasyczne meble będą najlepszym wyborem do parków urządzonych tradycyjnie!

 

Dodaj komentarz