Fotel do salonu w stylu boho – zobacz te modele!

boho fotel

Boho jest obecnie najpopularniejszym stylem aranżacji wnętrz. Naturalne materiały, stonowane kolory oraz roślinne akcenty powodują, że salony, sypialnie czy kuchnie boho są tak efektowne i jednocześnie komfortowe. Gdy urządzasz salon boho i chcesz, aby zagościł w nim wygodny fotel, poznaj wyselekcjonowane przez nas modele!

Salon w stylu boho – jak go urządzić?

Pokój dzienny zaaranżowany w stylu boho jest pełen światła, a także niebanalnych mebli i dodatków, które czerpią pełnymi garściami z tradycji artystycznej bohemy, stylu hippie oraz rustykalnego. Znajduje się w nim także wiele nowoczesnych akcentów, co powoduje, że świetnie wpisują się we współczesne przestrzenie domów i mieszkań.

Urządzenie salonu w stylu boho nie jest skomplikowane. W sklepach czeka wiele modnych propozycji w tym nurcie aranżacyjnym, dlatego można łatwo zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne, by przygotować piękny pokój do wypoczynku każdego dnia.

Aranżacja salonu boho, podobnie jak salonów w innych stylach, rozpoczyna się najczęściej od wyboru najważniejszych mebli w tym wnętrzu, czyli mebli wypoczynkowych. Tutaj chcemy skupić się na jednym z nich – jaki fotel do salonu w stylu boho będzie najlepszy?

Fotele do salonu w stylu boho

Meble wypoczynkowe w stylu boho wpisują się w aranżacje pod kątem swojej stonowanej kolorystyki oraz prostych kształtów. Wśród popularnych modeli znajdują się między innymi nowoczesne meble o geometrycznych kształtach, meble na drewnianych ramach czy też meble składające się z tapicerowanych brył bez widocznych nóżek.

Wybierając fotele do salonu boho, warto zatem zwrócić uwagę na modele, które będą podkreślały naturalny charakter wnętrza, ale jednocześnie będą zapewniały maksymalny komfort.

1. Fotele rattanowe

Do wnętrz w stylu boho doskonale wpisują się fotele wykonane z naturalnych materiałów jak rattan. Rattan, inaczej rotang, to rodzaj palmy, z której tradycyjnie wyplata się meble. Roślina ta spotykane jest głównie w lasach tropikalnych rosnących na terenach Azji Południowo-Wschodniej.

Efektowne fotele rattanowe świetnie wyglądają w aranżacjach boho. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli, w tym fotele z rozłożystymi oparciami, fotele przypominające jajo, fotele podwieszane, na których można się huśtać czy fotele o lekkiej formie na metalowych nogach.

Aby korzystanie z rattanowych mebli było wygodniejsze, nie można zapominać o tym, aby położyć na nich wygodne poduszki.

2. Fotele uszaki

Druga propozycja od aranżacji w stylu boho to fotel uszak. Tego typu mebel wypoczynkowy ma tak naprawdę uniwersalne zastosowanie, ponieważ jego ponadczasowa forma wygląda bardzo atrakcyjnie w wielu aranżacjach.

Do wnętrz boho warto wybrać uszaki w jasnych kolorach tapicerki na przykład beżowym. Inna propozycja to wybranie fotela tapicerowanego tkaniną o wzorze etnicznym, na przykład w geometryczne nadruki azteckie. Dzięki temu mebel także może świetnie wyglądać we wnętrzu nawiązującym do artystycznej cyganerii.

3. Fotele podwieszane

Kolejna propozycja dla osób, które urządzają wnętrze w stylu boho, która została już wymieniona wcześniej, ale warto przyjrzeć się jej bliżej, to fotele podwieszane.

Podwieszane fotele przeznaczone do aranżacji boho mogą w być zwieszone z sufitu, ale również można kupić fotele na stojakach, dlatego nie wymagają one wiercenia w stropie. Fotele podwieszane najczęściej wykonuje się z rattanu albo z lekko elastycznych sznurów. Można też wybrać fotele o konstrukcji huśtawki.

Do dyspozycji są także komfortowe fotele z podnóżkami, które zapewniają jeszcze więcej wygody. Można zdecydować się na zestaw albo też dokupić podnóżki osobno, na przykład w formie dużego pufa sznurkowego albo obitego skórą.

 

Dodaj komentarz