Teraz taksówkę w Kielcach zamówisz także przez smartfona

taxi

W Kielcach działa kilka korporacji taksówkarskich. Wybrane z nich pozwalają także na zamówienie kursu przez smartfona. To szybki, wygodny i prosty sposób na dojazd do celu!

Kielce dołączyły do listy miast, w których taksówkę można zamówić przez telefon komórkowy. Nie chodzi jednak o zwykłe dzwonienie do dyspozytora danej korporacji, aby w trakcie rozmowy uzgodnić szczegóły kursu. Teraz dostępne są również specjalne aplikacje, za pomocą których można zamówić kurs bez potrzeby kontaktu telefonicznego.

  • Dlaczego warto zamawiać taksówki przez smartfona?
  • Jak zapłacić za kurs zamówiony w aplikacji?
  • Zamówienie taksówki przez aplikację – krok po kroku

Dlaczego warto zamawiać taksówki przez smartfona?

Opcję zamawiania przewozów przez smartfona rozpropagowała aplikacja Uber. Jest ona dostępna także w Polsce, ale tylko w wybranych miastach. W ślad za Uberem poszły korporacje taksówkarskie, wychodząc w ten sposób naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów.

Zamówienie taxi przez aplikację na smartfona ma wiele zalet – możemy łatwo zamówić kurs on-line, na swoim smartfonie, określając adresy wyjazdu i dojazdu, a także inne interesujące nas parametry, na przykład przewóz bagażu, zwierzęcia, liczba osób, język, którym ma posługiwać się kierowca.

Zlecenie możemy wykonać w dowolnym momencie i miejscu – wystarczy tylko telefon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją do zamawiania kursów. To wygodne rozwiązanie, gdy jesteśmy w głośnym pomieszczeniu lub nie możemy aktualnie rozmawiać.

Co więcej, na uwagę zasługuje też wygodna metoda płatności za kurs, której przyjrzymy się poniżej.

Jak zapłacić za kurs zamówiony w aplikacji?

Aplikacje do zamawiania taxi pozwalają najczęściej na skorzystanie z dwóch opcji płatności, a mianowicie płatności tradycyjnej w taksówce albo też płatności on-line z wykorzystaniem aplikacji.

W pierwszym przypadku możemy zapłacić gotówką, gdy mamy ją przy sobie, albo też możemy skorzystać z płatności kartą. Przy zapłacie kartą powinniśmy wcześniej sprawdzić, czy taxi przyjmuje taką formę zapłaty.

Przykładowo, Radio Taxi Alfa (https://taxialfa.pl/) w Kielcach umożliwia dokonanie zapłaty kartą w każdej taksówce – płacić można nie tylko kartami Visa czy MasterCard, ale także American Express.

Druga metoda płatności to zapłata przez aplikację. W tym przypadku koniczne jest „podpięcie” karty pod swoje konto użytkownika. W tym celu dodajemy jej informacje do aplikacji. Następnie na etapie zapłaty za kurs potwierdzamy płatność wyświetloną na ekranie smartfona. Zapłata pobierana jest automatycznie z karty, dlatego nie musimy mieć przy sobie portfela.

Zamówienie taksówki przez aplikację – krok po kroku

W jaki sposób można zamówić taksówkę przez aplikację? To naprawdę bardzo proste!

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji i jej zainstalowanie na swoim telefonie. Pamiętajmy o tym, aby pobrać aplikację z oficjalnego sklepu swojego systemu operacyjnego. Wtedy możemy mieć pewność, że będzie aktualna oraz bezpieczna.

Następnie tworzymy własne konto użytkownika w aplikacji, podając wymagane dane. Także określamy preferowaną przez siebie formę płatności. Gdy zamierzamy płacić kartą przez aplikację, wprowadzamy jej informacje

Gdy będziemy chcieli zamówić taksówkę, po prostu wybieramy taką opcję w aplikacji. Wprowadzamy do niej informacje o miejscu wyjazdu oraz dojazdu, które możemy zobaczyć też na mapie. Przy zamawianiu taksówki możemy też określić dodatkowe parametry, na przykład:

  • godzina wyjazdu
  • liczba pasażerów
  • język obcy, którym ma posługiwać się kierowca
  • taxi bagażowe
  • przewóz zwierząt

Możemy też wprowadzić dodatkową wiadomość dla kierowcy, gdy mamy szczególne życzenia.

Po zamówieniu taxi możemy zobaczyć jej pozycję na mapie w aplikacji i następnie śledzić ją aż do zakończenia kursu.

Jeśli także chcesz zamówić taxi przez smartfona w Kielcach, zrób to w Radio Taxi Alfa – sprawdź !

 

Dodaj komentarz